עמוד הבית / שיעורי שחיה לילדים- לבד או יחד?

שיעורי שחיה לילדים- לבד או יחד?

שיעורי שחייה לילדים הם מצרך מבוקש מאוד בחודשי הקיץ החמים.

הורים רבים רוצים לסייע לילדיהם לקפוץ אל המים העמוקים ולראות אותם שוחים בכוחות עצמם, אך מתלבטים בדבר המסגרת הרצויה לילד. אז האם כדאי לרשום את הילד לשיעור שחייה פרטי או עדיפות לשיעור שחייה קבוצתי?

שיעור שחייה פרטי לילד

שיעורי שחייה פרטיים לילדים מאפשרים למדריכי השחייה ללוות את הילד בכל תנועה ובכל נשימה במים.

מדריך שחייה פרטי שיספק לילד קרקע יציבה, יסביר לו רזי השחייה בסבלנות רבה ויאפשר לו לחוש במרחב נוחות מקסימלי. שיעור שחייה פרטי עתיד לחזק את הביטחון העצמי של הילד ולהאיץ את תוצאות הלמידה.

חשוב מאוד לאפשר לילד להרגיש בנוח בסביבה המימית על מנת שיוכל לרכוש מיומנויות חדשות, ללמוד סגנונות שחייה חדשים ולהתנועע במים כמו דג.

אילו ילדים יהנו יותר משיעור שחייה פרטי?

  • ילדים עם חרדת מים משמעותית – אלה יזדקקו ליותר תשומת לב בתחילת דרכם ושיעורי שחייה פרטיים בהחלט יכולים לתת להם את הבמה להשתחרר מהפחדים שלהם.
  • ילדים שמתקשים במסגרות חברתיות – אמנם שיעורי שחייה קבוצתיים יכולים לסייע לפתח מיומנויות חברתיות אך ילד שאינו מרגיש בשל לביצוע פעילות גופנית בסביבת ילדים אחרים יזדקק למספר שיעורי שחייה פרטיים בטרם יקפוץ לשיעורים בקבוצה.
  • ילדים הזקוקים לקצב למידה אישי – ילדים רבים זקוקים ליחס חניכה אישי וצמוד על מנת לחשו כל העת במרחב הנוחות. אותם ילדים זקוקים להתייחסות פרטנית ושימת דגשים על נושאים שונים בטכניקת השחייה שלהם ומסגרת זו מחזקת את יכולותיהם ללמוד שחייה.
  • ילדים הזקוקים לחיזוק גופני משמעותי- ישנם ילדים רבים שמגיעים לבריכה עם התפתחות מוטורית איטית, חגורת כתפיים חלשה מאוד ושרירי ידיים שזקוקים לעבודה רבה. חלקם, יגלו גרף התקדמות מהיר הרבה יותר כאשר יהיה עליהם דגש רב ויחס חניכה אישי.

שיעור שחייה קבוצתי לילד

כמובן ששיעורי שחייה קבוצתיים לילדים זולים יותר מאלה המבוצעים באופן פרטי, אך לא תמיד יהיה זה חסרון לעומת השיעור הפרטי. יש מספר לא מבוטל של ילדים שהחוויה והאתגר הקבוצתיים הם אלה שמסייעים להם לצלוח את אתגרי המים, לשפר את המיומנויות החברתיות ולחוש בנוח בבריכת השחייה.

אילו ילדים יעדיפו שיעורי שחייה קבוצתיים?

  • ילדים המדורבנים על ידי תחרות – ילדים רבים אוהבים סביבה קבוצתית ותחרותית. שיעורי השחייה הקבוצתיים משלבים משחקים קבוצתיים, יעדים קבוצתיים ואישיים ומחזקים את תחושת המסוגלות של הילד.
  • ילדים המעוניינים לשלב הנאה לצד פעילות גופנית – אמנם לא תמיד זה רק רצון הילדים ויכול מאוד להיות שההורים יעדיפו שילדיהם ישתתפו בשיעורי שחייה קבוצתיים על מנת לשלב את הילד במסגרת חברתית. שיעורי שחייה לילדים המתקיימים במסגרת חברתית מעודדים את הילד לאתגרים אישיים וקבוצתיים, שכן הצלחת הקבוצה תלויה גם בו. המשחקים הרבים המשולבים בשיעור מעוררים הנאה רבה לצד פיתוח מיומנויות שחייה.

שיעורי שחייה לילדים בתל אביב

בית ספר בועות מקיים שיעורי שחייה לילדים בתל אביב, בבריכת נווה אביבים. ניתן לבחור בין שיעורי שחייה אישיים, זוגיים או קבוצתיים.

שיעורי השחייה מתקיימים בבריכה מרווחת ונוחה בצפון תל אביב, המאפשרת הגעה נוחה ונעימה וחנייה בקרבת מקום.

שיעור שחייה פרטי לילדים נמשך 30 דקות, במהלכם יזכה הילד למדריך צמוד המתאים את רמת השיעור לילד, יקבע לו מטרות בהתאם לרמתו ויסייע לו לצלוח את אתגרי הבריכה.

השיעורים מסייעים רבות לשיפור ביטחונם העצמי של הילדים, מחזקים את תחושת המסוגלות ומאפשרים לילדים לחוש בנוח במימי הבריכה.

מלבד ההיבט הפסיכולוגי יהנו הילדים משיפור ביציבה ובקוארדינציה שלהם וחיזוק השרירים.

כמו כן, מדווחים הורים רבים על שיפור ניכר ביכולות הריכוז של הילדים.

בית ספר לשחייה בועות שם דגש רב על שיפור יכולות ההישרדות של הילדים במים ורואה בכך ערך עליון. ילד שחש בנוח בסביבת המים יוכל לשפר את טכניקת השחייה והסגנונות שלו כל העת.

אנחנו מזמינים אתכם להגיע לאבחון של 10 דקות על מנת לקבוע איזה מסגרת תתאים לילדכם. במהלך האבחון נבחן פרמטרים שונים כגון: קוארדינציה, כוח כתפיים, ידיים ורגליים, נשימה ואת יכולת ההסתגלות של הילד למים. כל אלה יאפשרו לו לקבוע היכן ירגיש ילדיכם בנוח ומהי הפלטפורמה הנוחה ביותר עבורו.
חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים

 

שיעורי שחייה לילדים

 

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי