עמוד הבית / שיעורי שחייה לילדים בבריכות מחוטאות ומבוקרות

שיעורי שחייה לילדים בבריכות מחוטאות ומבוקרות

לבריכות השחייה יש כוח משיכה גדול בימי הקיץ החמים. אנחנו לוקחים את הילדים להתרחץ בבריכה וכשהם גדולים יותר, אנחנו שולחים אותם עם חבריהם. הקיץ הוא גם הזמן המתאים ביותר לשלוח את הילדים לשיעורי שחייה

אזור הבריכה והמים הם אזורים מועדים לפורענות. שורה של תקלות ותאונות עלולים לקרות וצריך להשגיח על הילדים מקרוב למניעת נפילה או חלילה טביעה. תשומת לב מיוחדת כדאי לתת לאיכות המים והתחזוקה שלהם ולמידת חיטוי צנרת מים המעבירה את המים בבריכה.

הסכנות הבריאותיות הקיימות בבריכות השחייה

מדי פעם אנו שומעים על מקרים בהם ילדים חוזרים הביתה מהבריכה עם תופעות בריאותיות שונות. כל זה סביר שנובע מתחזוקה לקויה של הבריכה או ממצב בו הוכנסו לבריכה עודף כימיקלים. 

אלרגיה לכלור מתבטא בעור אדום וגירודים הם מתופעות המוכרות שאנחנו יכולים לראות אצל ילדים החוזרים מהבריכה. יתכן שמדובר באלרגיה לכלור או לעודף כלור הנמצא בבריכה. ידועים מקרים כמו זה שהתרחש במלון באילת לפני מספר שנים בו פונו אורחים לבית חולים עם צריבה חזקה בעיניים כתוצאה מדליפת כלור בבריכה או ילדים שסבלו מכוויות עקב שהייה ממושכת בבריכה.

הכלור הוא גורם מחטא אך דליפתו עלולה לגרום לפציעה. גם אם רמת הכלור במים תקינה יש סכנת אלרגיה או סכנה עקב שהיה ממושכת במים. לפעמים הילדים חוזרים מהבריכה עם שיעול והתעטשויות, סביר שזה בגלל אלרגיה לכלור. שאיפה של אדי הכלור גורמת לתגובה של מערכת הנשימה עד כדי מצבים של קוצר נשימה.

לעומת זאת היעדרו של הכלור ברמה מספקת עלול לגרום למצבים בריאותיים אחרים בצורת זיהומים בדרכי העיכול או דרכי השתן אשר לעיתים מחייבים טיפול אנטיביוטי.

שיעורי שחייה לילדים רק בבריכות מתוחזקות

מומלץ לשלוח את הילדים לשיעורי שחייה או לבילוי מהנה בבריכות שעוברות חיטוי מאגרי מים באופן שוטף ורמת הכימיקלים המוכנסים למים תקינה. בחרו את הבריכות בהתאם לרמת הפיקוח והבקרה הנהוגה בהן.

שיעורי שחייה לילד בבריכה נקייה -אלרגיה לכלור
אנחנו רוצים את הילדים בריאים ושמחים..

קיימים כללים ותקנות של משרד הבריאות לגבי תחזוקה נכונה ומידת השימוש בכימיקלים למניעת חיידקים וחיטוי צנרת מים תוך שמירה על בריאות הציבור. 

מפעילי הבריכה ובעליה חייבים לעמוד בכל תנאי התקנות הכוללים בדיקת איכות המים, צלילות המים ותנאי התברואה בסביבת הבריכה ובין היתר גם את הגורמים הבאים:

חיטוי צנרת מים. הבריכה חייבת לכלול מערכת לסינון וחיטוי של המים ובנוסף מערכת ממוחשבת שתשמש לבקרה של המדדים בהתאם לתקנות. 

חיטוי של המים בכלור. חלה חובת שימוש בכלור לחיטוי מי הבריכה. במידה ונעשה שימוש בחומר אחר חלה חובה שהוא יהיה בעוצמה זהה לעוצמת החיטוי של הכלור. למעשה החוק אינו מחייב הוספה של מערכות אחרות כתמיכה בתהליך החיטוי למרות שזה יכול לסייע בשמירה על איכות המים.

בדיקת איכות פיזית וכימית של המים. התקנות דורשות ממפעילי הבריכה ובעליה לבצע בדיקות שוטפות לזיהוי חיידקים, חלק מהבדיקות יומיות וחלקן בתדירות חודשית. חלה חובה על הצגת תוצאות הבדיקה לעיני המתרחצים.

מה לבדוק רגע לפני ששולחים את הילדים לשחות

רישיון עסק להפעלת הבריכה. בריכת שחיה יכולה לפעול רק אם קיבלה רישיון עסק. קיומו של רישיון עסק מצביע על פיקוח של משרד הבריאות על הבריכה. כדי לקבל רישיון עסק דרוש אישור של משרד הבריאות לפתיחת הבריכה. האישור יתקבל לאחר שבעלי הבריכה ימציאו מסמכים מתאימים ותיערך בקרה על תנאי התברואה בבריכה, במתקנים השונים ובסביבתה. 

לסיכום, כשאתם שולחים את הילדים לבריכות שחיה, וודאו שהבריכה מבוקרת, שהכלור ברמה תקינה ומבוצע חיטוי צנרת מים באופן קבוע ומתבצע הליך בקרה וניטור בהתאם לדרישות של משרד הבריאות.
שיעורי שחייה לילדים בבריכות

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי