עמוד הבית / שיטת ה.י.ל.ה

הישרדות, יכולת, ולמידה עם הנאה הם העקרונות המנחים בשיטת ה.י.ל.ה הייחודית ללימוד שחייה נכונה.
רק שיטת ה.י.ל.ה משלבת שני סגנונות שחייה בתמהיל ייחודי,מדורג, שמותאם להתפתחות הרגשית והמוטורית של ילדים. שיטת ה.י.ל.ה מביאה את הילדים להישרדות עצמאית במים במהירות הרבה ביותר, כדי לענות על הצורך שלהם בביטחון אישי.
אחרי שנים של התמחות מעשית אינטנסיבית בהוראת שחייה וחינוך גופני לילדים, הילה אבן-רוזה בעלת תואר ראשון בחינוך גופני עם התמחות בגיל הרך פיתחה שיטת הוראה ייחודית ואפקטיבית במיוחד לשחייה.

שחייה בשיטת ה.י.ל.ה לילדים

לימוד שחייה לילדים בשיטת ה.י.ל.ה מעניק לילדים תחושת ביטחון והבנה שהם יכולים לשרוד במים כבר מהשיעורים הראשונים וללמוד להחזיק את עצמם ללא תלות במבוגר או בקיר גם במים עמוקים עם 100% הצלחה.
התהליך הקצר והמקצועי מאפשר להתחיל ללמוד שחייה מגיל צעיר ביותר. בשיטת ה.י.ל.ה אין צורך להמתין עד שהילד יגיע לגיל 6 – אצלנו ילד כבר מגיל 3 יכול ליהנות מהשיטה, להיכנס למים ולהגיע לעצמאות.
בעזרת שיטת ה.י.ל.ה הילד נהנה מכל היתרונות של שחייה: פיתוח מיומנויות פיזיות, חברתיות, תנועתיות, רכישת ביטחון עצמי בחיים באופן כללי, מיקוד קשב וריכוז, חיזוק חגורת הכתפיים ועוד.

שחייה בשיטת ה.י.ל.ה למבוגרים

השיטה מבוססת על ניסיון מקצועי רב-שנים. ראשית, יש להבין את הבעיות הפיזיולוגיות של מבוגרים כגון כאבי גב, ברכיים וצוואר. סגנון חזה מפעיל לחץ על הגב התחתון ועל הצוואר והעורף, יוצר תנועה סיבובית בברכיים שמגבירה את הלחץ על אזור זה, על כן שיטת ה.י.ל.ה למבוגרים שמה דגש על סגנון חתירה אבל עם הוראה ייחודית של הסגנון.
המפתח לשחיית חתירה נכונה היא הרפיה ושחרור של הגוף, ככל שהתנועות יותר מאמצות את השריר ההתקדמות היא איטית יותר. דגש השיטה הוא על הרפיה ושחרור בניגוד לדעה המוטעית שיש להפעיל הרבה כוח.
תנועת ידיים ורגליים משוחררת, נינוחה, אימון בהרפיה של הגוף והשרירים במטרה להקנות הרגלי שחייה נכונים ויכולת להתקדם לאורך מרחק גדול במינימום מאמץ והתעייפות.

שיטת ה.י.ל.ה לפעוטות מגיל שנתיים

שמה דגש על חוויה מהנה במים תוך הידוק הקשר של הורה וילד, במטרה להרגיל את הפעוטות לסביבה החדשה-ישנה הזאת. התחלה מוקדמת וחשיפה מהנה למים מונעים התפתחות של פחד או רתיעה מהמים בגיל מאוחר יותר ומכינים את הילד להתקדם ללימוד שחייה בשיטת ה.י.ל.ה כבר מגיל צעיר.
שיעורי השחייה מבוצעים בקבוצות קטנות ואינטימיות של הורים ופעוטות, שמקבלים הוראות מהמדריך ומבצעים את הפעולה ביחד.

לימודי שחייה בשיטת הילה

שיטת ה.י.ל.ה ללימודי שחייה

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי