עמוד הבית / קורס שחייה למבוגרים – ממליצים?

קורס שחייה למבוגרים – ממליצים?

קורס שחייה למבוגרים אכן יועיל לכם? האם שיעורי שחייה למבוגרים מומלצים על ידי אנשי מקצוע? האם כדאי לקפוץ למים העמוקים של הבריכה על מנת לשפר את הבריאות?

שחייה למבוגרים הינה פעילות גופנית אולטימטיבית מחד, אך איתה באים כל התירוצים הקיימים עלי אדמות מדוע יהיה קשה להתמיד ואולי זה מאוחר מדי לקבלת תוצאות (אנחנו לא שותפים לאמונה הזו..)

בית הספר לשחייה "בועות" בתל אביב עם מידע מחקרי עדכני אודות מה חושב המדע על שחייה ופעילות גופנית למבוגרים, ועל קורסי שחייה למבוגרים והתועלת שלהם.

 

האם שחייה למבוגרים בכלל בריאה להם?

שחייה למבוגרים אכן הוכחה יעילה, עבור כל אדם מגיל שלוש ועד מאה ועשרים. כל אחד יוכל להרוויח ולסייע לגופו באמצעות שחייה נכונה. אם אין לכם בעיה בריאותית שמונעת מכם לקפוץ למימי הבריכה אז כדאי לעשות כן, כך לפחות טוענים המחקרים העדכניים ביותר.

מחקר רחב מאוד שהתפרסם בשנת 2008 ובדק עשרות אלפי אנשים בדק את השפעותיה של השחייה על בריאות האדם והעלה ממצאים מעניינים מאוד. דופק המנוחה של השוחים 3-4 פעמים בשבוע היה נמוך יותר משאר קבוצות הביקורת (אנשים שהליכה הייתה פעילותם הגופנית העיקרית), לחץ הדם של השוחים הופחת ואף ערכי הכולסטרול שלהם הראו שיפור.

מחקר מאוחר יותר משנת 2012 מצא כי קורס שחייה למבוגרים שנערך במשך 12 שבועות סייע להפחתה של 9 מילימטר כספית בממוצע מלחץ הדם הסיסטולי (ירידה מטווח של 131 מילימטר כספית ל-122 בלבד!).

אם עדיין לא השתכנעתם בדבר הירשמות מהירה לקורס שחייה למבוגרים אז אולי הממצאים הבאים ישכנעו אותם לקפוץ למים – שחייה אכן הוכחה מדעית כמסייעת להפחתת כאבם כרוניים בגב התחתון, גם בקרב נשים בהריון.

יבואו המתרצים ויאמרו זה נכון לחבר'ה הצעירים שכוחותיהם במותנם, אז זהו שלא. המחקר בדק אוכלוסיה עד גיל 88.

מחקר נוסף שהתפרסם בשנת 2014 ובדק אוכלוסייה בין הגילאים 70-89 שלא התאמנה באופן סדיר בעברה מצא כי אלה אשר התחילו לקחת חלק בפעילות גופנית בתדירות של 3 פעמים בשבוע הראו שיפור מדהים, כמעט בכל אספקט אפשרי! פחת הסיכון לפתח מוגבלות גופנית, קוגנטיבית ואף ישנם עדויות למצב רוח משופר.

 

מדוע צריך קורס שחייה למבוגרים ובכלל?

כאשר מתחילים לעסוק בפעילות גופנית מאומצת באופן קבוע ישנה משמעות רבה לאיש מקצוע שילווה אתכם ממגע המים הראשון, מדוע? מאחר ושחייה נכונה מצריכה טכניקה טובה, שימוש במספר סגנונות, בנייה מתוזמנת היטב של כושר גופני ושמירה על מפרקי הגוף.

רב המחקרים שעוסקים בהיבטיה הבריאותיים של השחייה מצביעים על שחייה מבוקרת שנעשתה תחת הדרכה, מן הטעם הפשוט שזוהי הדרך האולטימטיבית לשפר את הביצועים ולשמור על הבריאות.

חשוב מאוד לדעת כי שחייה בטכניקה לקויה או בסרגל מאמצים לא מותאם עלולה לגרום לפציעות. פציעה בחגורת הכתפיים הינה שכיחה מאוד ועתידה למנוע מכם להתמיד בפעילות.

היבט נוסף של לימודי שחייה למבוגרים הוא הצורך במסגרת המחייבת את נוכחות השחיין והגעתו המתמדת לשיעורים. רבים וטובים שרוצים לשחות עושים זאת באופן חובבני ומתייאשים כעבור זמן קצר, מה שבמסגרת קורסי שחייה מסודרים כמעט ולא קורה.

כאשר אתה נמצא תחת עינו המתבוננת והמתקנת של איש מקצוע אז גם השיפור ממהר להגיע ורמת המוטיבציה עולה. אלה מאפשרים לצלוח את קושי ההתחלה ולהתחיל לקצור את פירות השיפור הגופני מוקדם מן הצפוי.

 

מהם העקרונות המנחים אותנו בקורס השחייה בבועות?

בית ספר לשחייה בועות דוגל באימונים מותאמים אישית. קורס שחייה למבוגרים נבנה בהתאמה אישית עבור כל מתאמן. בתחילת הדרך בוחנים את יכולותיו האישיות של המתאמן, את טכניקת השחייה שלו ואת סיבולת לב הריאה.

בהסתמך על הנתונים הנאספים בונים תכנית המותאמת לכל אחד באופן אישי, תכנית אשר שמה דגש על שיפור סגנון השחייה הקיים, רכישת סגנונות שחייה נוספים, שיפור הכושר הגופני הכללי והגדלת סיבולת לב הריאה.

במסגרת קורס השחייה שמים דגש על בעיות אורתופדיות כגון כאבי שרירים, כאבים בגב ובברכיים ובעיות נוספות. באפשרותנו להתאים את סגנון השחייה לבעיה הקיימת ולשפר את האספקטים שיסייעו בהפחתת הכאבים (חיזוק שרירים סינרגיסטיים, חיזוק שרירי הליבה וכו').

התקשרו עוד היום לבית הספר לשחייה "בועות" בתל אביב וקבעו שיעור ניסיון ללא התחייבות, כי אין תחליף לבריאות שלכם!
קורס שחייה למבוגרים בתל אביב

 

קורס שחייה בריא למבוגרים

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי