עמוד הבית / סגנון שחייה מומלץ לילדים בתחילת הדרך

סגנון שחייה מומלץ לילדים בתחילת הדרך

"באיזה סגנון שחייה כדאי לילד להתחיל לשחות?" שאלה שאנו נתקלים בה לא אחת, ואת התשובה (המפתיעה מעט) ביססנו על סמך שנים רבות של ניסיון עם האתגרים איתם מתמודדים הילדים.

עם אילו אתגרים מתמודדים ילדים במים?

ישנו מספר לא מבוטל של אתגרים איתם מתמודדים ילדים בבואם לשחות, ובשורות הבאות ננסה לפרט את המרכזיים שבהם:

1. קפיצה למים העמוקים – זאת מתחילה רגע אחד לפני המגע עם המים, והיא תלויה בעיקר בביטחון העצמי של הילד.

זהו אחד האתגרים הגדולים ביותר איתו מתמודדים הילדים ומדריכי השחייה של הילד.

כפועל יוצא של חוסר הביטחון נולד הקושי לשחות כאשר הראש מוטה הצדה (כפי שקורה בסגנון החתירה), תנועה העולה בקנה אחד עם חוסר תחושת שליטה. ילדים לרוב יעדיפו לשחות כאשר ראשם לפנים והם רואים את קצה הבריכה.

2. חולשה מוטורית – יהיו ילדים חלשים יותר ויהיו אחרים חלשים פחות, אך אצל רוב הילדים חגורת הכתפיים איננה מפותחת דיה, ולכן הם מתקשים לבצע תנועות מסוימות בתוך המים ומחוצה להם. לכן, על סגנון השחייה להתאים לחוזקם הגופני ולהתאים ליכולותיהם. ישנם סגנונות שחייה שמאמצים יותר את החגורה וישנם סגנונות המאפשרים בניה נכונה וטובה של חגורת הכתפיים.

3. חוסר קואורדינציה – יש ילדים עם קואורדינציה טובה יותר ויש כאלה עם פחות, אך לכולם ידוע כי זוהי תכונה נרכשת שניתן לעבוד עליה ולשפר אותה משמעותית. רוב הילדים שמגיעים אלינו בגילאי שלוש וארבע מגלים כי סגנונות שחייה מסוימים גדולים מעט למידותיהם ועוד כברת דרך ארוכה לפניהם. לכן, צריך לאפשר להם ללמוד בסגנון שחייה שיעלה בקנה אחד עם יכולותיהם הנוכחיות ויאפשר להם לשפר את הקואורדינציה. שיפור סגנון שחייה לילדים הוא אפשרי בהחלט ויכול להוביל את ילדכם אל קוארדינציה משופרת.

4. נשימה – נשימה במים היא אחת מהפעולות המורכבות ביותר בדרך ללימוד שחייה. ישנם סגנונות שחייה בהם התנועות והנשימה אינן עולות בצורה אינטואיטיבית ומצריכות התאמות רבות, שלא תמיד יצליחו הילדים להתמודד איתן. כמו כן, ילדים מעדיפים לנשום לפנים ולא בתנועות הצידה כמו בסגנון החתירה הידוע.

 

 

מהו סגנון השחייה המומלץ לילד?

אתם בוודאי סקרנים לדעת מהו סגנון השחייה שיתאים לילדכם, אז כמובן שמדובר בסגנון שחייה אותו הוא יכול לבצע בטכניקה נכונה. כלומר, מעבר לבחירה נכונה בסגנון, דרושות גם למידה והבנה שיאפשרו את אימוץ הסגנון בצורה טובה, יעילה ובריאה.

לאחר שהבנו כי על הילד ללמוד סגנון שחייה יעיל, נכון ו"תפור למידותיו", נותר רק לומר כי סגנון החזה הוא הסגנון האידיאלי עבור הילד שלכם. כן, חזה, קראתם נכון.

שחייה בסגנון חזה לילדים מאפשרת להם לראות את כיוון השחייה, לנשום כאשר ראשם מוטה לפנים, לתאם את הנשימה עם התנועות המוטוריות ולחזק את חגורת הכתפיים שלהם בו זמנית.

סגנון החזה נרכש על ידי ילדים באופן אינטואיטיבי יותר מסגנון החתירה, וכך הוא גם מאפשר להם לרכוש ביטחון במים בזמן קצר יותר.

יתרון נוסף ולא מבוטל של סגנון החזה הוא השליטה הרבה אותה מרגיש הילד בכל שלב ותנועה במים. הילד מרגיש שידו היא על העליונה, הוא השליט במים וכל הבריכה פרושה לפניו.

אנו בבית ספר לשחייה לילדים "בועות" מלמדים את הילדים לשחות בשיטת ה.י.ל.ה, שיטה שמבוססת על ניסיון של עבודה עם ילדים במשך שנים רבות. עם השנים למדנו כי ילדים צולחים את מימי המים העמוקים כאשר הם מרגישים בטוחים, ולשם כך אנו עושים את מירב המאמצים שלנו.

סגנון החזה לילדים הוא זה שבחרנו לאחר עבודת מחקר מעמיקה, תרגול של אלפי ילדים והבנה כי שחייה היא הרבה מעבר למספר תנועות שמשתלבות עם נשימה. שחייה היא עולם ומלואו עבור הילד שלומד לסגל לעצמו מיומנויות הישרדותיות, היא מפתחת את הביטחון העצמי שלו, את כושר ההסתגלות שלו, משפרת את התנועות המוטוריות והקואורדינציה, ומוציאה את הילד בשל ובוגר יותר מהמים.

קראתם את השורות האחרונות ואתם סקרנים לראות כיצד יסתגל ילדכם? אנו מציעים להביא אותו אלינו לשיעור ניסיון ללא התחייבות בבית הספר לשחייה בתל אביב. איך עושים זאת? צרו קשר, הוא כבר יודה לכם בהמשך.

למידע ופרטים נוספים אודות שיעורי השחייה שלנו

צרו קשר
סגנון שחייה לילדים

 

איך ללמד ילדים סגנון שחייה

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי