עמוד הבית / מאיזה גיל כדאי ללמד ילדים שחיה?

מאיזה גיל כדאי ללמד ילדים שחיה?

מתי לרשום את הילד לחוג שחייה? האם הילד יהיה מוכן לקפוץ למים בכל גיל? האם מסגרת של חוג שחייה לילדים תספק ערך מוסף לילדים? מאיזה גיל מומלץ להתחיל ללמוד לשחות?

נכון לומר שהתינוק צף בסביבה מימית מחבקת ותומכת בבטנה של האם אך האם זה עולה בקנה אחד עם יכולתו של הילד לרכוש מיומנויות למידה? מתי הוא באמת יכול להיות קשוב להוראות ובאמת להבין את הנדרש ממנו.

המדע מספק תמונה ברורה על כך שילדים לפני גיל 3 מתקשים לרכוש מיומנויות מורכבות. לכן, ההמלצה היא להירשם לחוג שחייה או חוגים ספורטיביים אחרים בסביבות גיל 3-4.

יתרה מכך, לפני הגילאים הללו ייתקשה הילד להיפרד מהוריו במהלך החוג, מה שיקשה על הסתגלותו, הנאתו ורצונו לקחת חלק בפעילות.

ללמוד לשחות – שחייה לילדים מגיל 3

אנחנו בבית הספר לשחייה לילדים בועות קשובים למדע ולרצונות הילדים ומקיימים לימוד שחייה לילדים וחוגים נוספים החל מגיל 3, על מנת שהחוג יהיה משמעותי לילד ויוכל לאפשר לו לרכוש מיומנויות חדשות שיישרתו את צרכיו.

מטרת השיעורים בגיל הצעיר היא לחשוף את הילד למים מוקדם ככל הניתן (אך לעשות זאת בצורה בטוחה לבריאותו) על מנת לחשוף אותו לסביבה המימית, למנוע ממנו חרדת מים עתידית (בעיה ששכיחותה בקרב הציבור הישראלי היא מעל ל-25%) ולאפשר לו ללמוד לשחות בבטחה ובקצב שלו את מיומנויות השחייה השונות.

יתרה מכך, שיעורי שחייה לילדים מסייעים להם להתפתחות מוטורית תקינה, חיזוק תחושת הביטחון העצמי ואף שיפור המיומנויות החברתיות. גם כאן שיטתנו מסתמכת על המדע ועל מתן התנסות לילדים בחוויות של הצלחה ואף שיעורי שחייה קבוצתיים בהם משפרים את יכולותיהם החברתיות ורוכשים מיומנויות בין אישיות חשובות שילוו אותם לעתיד.

אני רוצה להכין את התינוק שלי לשחייה, מה ניתן לעשות עד הגיעו לגיל 3?

המקום האידיאלי לתרגול עם תינוקות הוא האמבטיה. ניתן להשפריץ על פני התינוק בעדינות על מנת לעודד מגע עם המים, לבצע איתו תנועות שונות לחיזוק שרירי הידיים, חגורת הכתפיים והבטן.

הדגשים אותם אנו שמים בשיטתנו הייחודית, ה.י.ל.ה, הם:

  • כישורי ההישרדות של הילדים במים הבאים לידי ביטוי בציפה נכונה, שליטה בתנועות המבוצעות ואף נשימה רגועה (אחד הגורמים העיקריים המובילים לטביעה הם חנק ובהלה הנובעים מתגובה של אנשים שלא רגילים לסביבה).
  • לימוד שחייה לילדים בארבעה סגנונות שונים המותאמים לגילם. אנו מתרגלים עם הילדים ארבעה סגנונות שחייה ברמות שונות המותאמות להם. אנו שמים דגש על הטכניקה בה הילדים שוחים, על בניית כושרם הגופני ועל טיפוח יציבה נכונה למען עתיד בריא יותר.
  • שילוב של משחקים במים לחוויה חיובית של הילד מהפעילות הגופנית ולשיפור מיומנויות חברתיות.
  • מתן יעדים אישיים לילד לפי קצב ההתקדמות שלו, לחיזוק תחושת המסוגלות ולשיפור חווית ההצלחה.
  • מתן דגשים קבוצתיים חודשיים לחידוד התקשורת בין הילדים, לחיזוק מיומנויות חברתיות ובין אישיות.

כיצד נרשמים לחוג שחייה לילדים?

ההמלצה החמה שלנו היא הגעה לשיעור ניסיון ללא התחייבות (הרשמו עכשיו בתחתית העמוד). ניתן גם להגיע לאבחון מקצועי של 10 דקות ללא תשלום.
הגיעו עם הילד כאשר אתם נינוחים (תחושת הרוגע של ההורים משפיעה מאוד גם על ילדיהם).

בחרו את המסלול המתאים – שיעור שחייה פרטי לילד, שיעור שחייה זוגי או שיעור שחייה קבוצתי.

לאחר שתבחינו כי ילדכם נהנה מהחוויה אז ניתן לקחת את זה צעד קדימה ולרכוש ציוד שחייה מתאים כגון משקפת, חליפת שחייה או כל ציוד אחר שיגביר את תחושת ההנאה והשייכות של הילד.
שחייה מהנה לילדים ללמוד לשחות      

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי