לימוד שחייה בקרב ילדים ישפר את הביצועים המוטוריים של הילד ויגביר את המודעות של הילד לגופו.
הילד למד לבטוח בכישוריו ויכולותיו המשתכללים ויגיע עם בטחון עצמי רב יותר. ילד שמצטרף לחוג שחייה לפני כיתה א' מתנסה כבר אז בפרידה מהוריו לזמן קצוב ולמד לקבל סמכות, להקשיב ולסמוך על מבוגר חדש. חוג שחייה לילדים יאפשר לילד להתנסות בקבלת הוראות וביצוען בסביבה חדשה ולא מוכרת, וזו כבר מעין הכנה ראשונית למפגש אחר כך עם מתחם בית הספר החדש. בשיעורי השחייה ישנם חוקים וכללים שמעודדים קשב, תקשורת וריכוז, כמו גם כללי התנהגות ברורים של מה מותר ומה אסור לעשות במים, וכמובן שבשיעורי השחייה ייאלץ הילד להתגבר על פחדים וחששות שקיימים אצל רובנו.

מדריך שחייה לילדים

המדריך יעקוב וילמד אחר כישורי הילד וישים את עיקר עבודתו בשיפור נקודות התורפה, שהם כמובן הביצועים שיותר קשים לילד. המדריך המנוסה יתרכז בעבודתו במקומות אלו הדורשים כמובן יותר עבודה ותשומת לב. מדריך מקצועי ידאג גם לעודד ולחזק את הילד כשמתאמץ ומגיע להישגים בשחייה. המדריך יציג בתחילה כללי התנהגות כלליים במים, ייבנה מערכת בונה אמון בינו לילד ואז יעבור ללימוד טכניקת השחייה.

יתרונות השחייה 

ניתן לרשום את הילד ללימוד שחייה פרטני מול המדריך, לפי קצב המותאם אישית לילד לפי צרכיו. עם זאת ישנם לא מעט יתרונות ללימוד הקבוצתי. הלימוד יחד עם עוד ילדים מעודד את הילד לשתף, להקשיב, לעזור ולעודד אחרים. ילד שמתקדם ומצליח בקבוצתו, יפתח גם בטחון רב ויהנה להפגין את כישוריו ברבים. לעומתו, ילד ביישן יאלץ להתגבר על קושי זה ולהתמודד עם סביבת ילדים חדשה, ולכשיצליח גם הוא יהיה גאה בהישגיו ויפתח יותר לסביבה. בכל מצב, בפעילות השחייה הקבוצתית ילמדו הילדים לחלוק ולשתף אחרים, תוך כדי עבודה מוטורית ופעילות ספורטיבית שהיא גם חווייתית ומעשירה. ילד שרוכש שחייה ומציג לעצמו ולסביבה הישגים של ממש בשחייה תוך שבועות אחדים של השקעה יגיע לבית הספר מצויד בגאווה ובמוטיבציה לאור הצלחותיו הקודמות, ואף סביר כי יגיע יותר רגוע ובטוח ביכולותיו.