עמוד הבית / לימודי שחייה לילדים בחורף

לימודי שחייה לילדים בחורף

"לימודי שחייה בחורף? השתגעתם? קר מדי, הילד יצטנן, הוא יפתח דלקות אוזניים, הוא יפסיד בית ספר" ועוד מספר לא מבוטל של הנחות שגויות שגורות בפי הורים.

כאשר ילדים לומדים לשחות בחורף ומתרגלים לכך שספורט יש לבצע בכל חודשי השנה הם יוצאים נשכרים, ובגדול.

כאשר תקראו את השורות הבאות תבינו שלימודי שחייה לילדים בחודשי החורף הקרים הם מועילים, מונעים מחלות ותורמים לילד בהיבטים רבים, סקרנים? תקראו את כל מה שהמדע והמחקר מספרים וכמובן גם צוות מדריכי השחייה המנוסים שלנו.

שיעורי שחייה בחודשי החורף

מזג האוויר בחוץ קורא אתכם אל הפוך ומנגד עומדת הצעה "אטרקטיבית" להצטרף לשיעורי שחייה המתקיימים בעיצומם של חודשי החורף הקרים, אממ..החלטה קשה.

חורף בישראל
יש מי שמדמיין את החורף כך…

כאשר מתארים את הדברים בצורה הזו אז אין פלא כי מרבית הילדים אינם פעילים גופנית בחודשי החורף. שיעורי הספורט בהם נוטלים חלק הילדים (אם כבר הגיעו לגיל בית ספר) לא מספיקים, וההורים נמנעים מלתת לילדיהם לבלות מחוץ לכותלי הבית.

יתרה מכך, ילדים תלויים בהוריהם על מנת לצאת לחוג שחייה או לכל פעילות גופנית אחרת, וגם הורים חוטאים בחטא העצלנות ומעדיפים לבלות את הזמן במחיצת המזגן או בקרבת האח.

שיעורי שחייה לילדים בחורף מספקים תרומה של ממש למערכת החיסון של ילדיכם. זוהי דרך קלה למנוע מחלות. נסבר לכם את האוזן עם מחקרים שמצאו כי ילדים שמשתתפים בפעילות במים בחודשי החורף מצויים בסיכון מופחת של 50% לפתח דלקות אוזניים וממצאים ממחקרים נוספים עוד מוסיפים כי הסיכון לחולי כללי יורד בקרב ילדים שוחים.

אז אם חשבתם שלימודי שחייה בחורף יובילו לחיסורים מימי לימודים אז מסתבר שהמציאות מראה את ההפך הגמור: ילדים אשר לוקחים חלק בחוגי שחייה בחורף נוטים להחסיר פחות עקב תסמיני החורף השכיחים כגון חום, שפעת ושאר מרעין בישין, מאשר ילדים שלא שוחים.

 

מתי הזמן הטוב ביותר ללימוד שחייה?

למה לא עכשיו? מדוע לא לקפוץ למים החמימים דווקא בחודשי החורף?

מנינו עבורכם את התועלות שיעניקו לימודי שחייה בחורף:

בחודשי החורף מי הבריכה נוטים להיות ריקים מאדם ומאפשרים לילד יותר מרחב תמרון ותחושת עצמאות. כך שכאשר ירצה הילד לתרגל את מה שלמד בשיעורי השחייה יהיה לו המון מקום בשביל זה.

מי שטורח בערב שבת הוא יאכל בשבת – לרוב, נצא עם ילדינו לבריכות, בתי מלון, צימרים, חופים ועוד מקומות שמציעים מקווה מים מזמין בחודשי הקיץ. אליהם נגיע מודאגים וחוששים שמא הילד יקפוץ למים ולא ידע לשחות. לכן, הכנה מוקדמת ולימודי שחייה בחורף הם הפתרון המושלם להכנה מוקדמת. כאשר ילמד הילד לשחות בחודשים נובמבר עד מרץ הוא יוכל לתרגל את השחייה במשך מספר חודשים ובחודש יוני כבר ינוע כמו דג במים.

זה לא כל-כך נעים להיות חריג – כאשר רוב הילדים יודעים לשחות ורק הילד שלכם לא אז הוא מרגיש חוסר נעימות וכפועל יוצא גם חוסר ביטחון. ילדים מושפעים מאוד מהסביבה החברתית שלהם ולא אחת נמנעים מפעילויות שונות עקב תחושת בושה. לפיכך, שיעורי שחייה בחורף אשר יכינו אותם בצורה טובה לימים בהם תהיה פעילות משותפת במים או בילוי משותף עם החברים בבריכה, הם הפתרון הטוב ביותר למניעה.

 

לימודי שחייה לילדים בבית ספר בועות

אנחנו מזמינים אתכם כבר עכשיו להגיע עם הילד לשיעור ניסיון, ללא התחייבות, ולאפשר להם לחוש את המים הנעימים.

האבחון יהיה מלווה באחד ממדריכי השחייה המיומנים והאדיבים שלנו, שיעניקו לילד תחושת נינוחות ורצון לקחת חלק בלימודי השחייה.

לימודי שחייה לילדים בבועות
כיף לשחות בחורף

האבחון יחד עם המטרות אותם יגדירו ההורים יובילו אותנו לשיבוץ הילד למסגרת המתאימה לו: שיעור שחייה פרטי, שיעור זוגי או שיעור קבוצתי.

חשוב מאוד לציין שמעבר לשיפור הניכר במיומנויות השחייה, מעלים הממצאים כי הילדים שלוקחים חלק בלימודי השחייה שלנו חווים שיפור ניכר גם בקוארדינציה שלהם, ביכולות הריכוז, בחיזוק שרירי ליבה וחגורת כתפיים ובמיומנויות החברתיות שלהם.

לסיכום, נאמר שאנחנו ממליצים מאוד לעודד את הילדים ללימודי שחייה בחורף, ולאפשר להם להתמיד בפעילות ספורטיבית לאורך כל חודשי השנה. החורף, בו כמעט לא מבלים הילדים מחוץ לבית, הוא זמן מצוין לקפוץ לבריכה הנעימה ולהתכונן כמו שצריך לחודשי הקיץ החמים.
לימודי שחייה לילדים בחורף

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי