עמוד הבית / טיפים להורים שרוצים שילדיהם יקפצו למים

טיפים להורים שרוצים שילדיהם יקפצו למים

אתם רוצים שהילד יקפוץ למים העמוקים וינוע כמו דג, אך האם גם הוא רוצה בכך? האם הוא מוכן לכך? איך מסייעים לו להיכנס למים בבטחה, מתי זה נכון עבורו ואיך מקלים עליו את תהליך הלמידה?

9 טיפים לשחיית ילדים, שיסייעו לכם להכניס אותם למים, לחזק ולשפר אותם ולגרום להם להנות מזה.

1. שחיית ילדים מומלצת מאוד מגיל 3 ואילך

שחייה היא מיומנות שדורשת תרגול והתמדה לצורך רכישת קואורדינציה, ריכוז, חוזק שרירים (לרוב, אצל ילדים חגורת הכתפיים אינה חזקה מספיק). ולכן ככול שתתחילו מוקדם יותר את תהליך הלימוד תפתחו לילדכם עצמאות במים , ביטחון, הנאה וסיפוק. מבחינתכם תוכלו להיות בראש שקט ובטוח שהם ישרוד במים כמו דג.

 

2. סגנון השחייה המומלץ לילדים צעירים הוא חזה

סגנון שחייה "התפור למידות הילד" הינו סגנון החזה, מאחר והוא מאפשר לילד שחייה עם הראש לפנים (וכך מעניק לו תחושת שליטה), מקל עליו את תיאום הנשימה יחד עם התנועות המוטוריות והוא הטוב ביותר בגילאים הללו לחיזוק חגורת הכתפיים. כמו כן, מניסיוננו רב השנים וממחקרים שנערכו בתחום עולה כי סגנון החזה הוא גם האינטואיטיבי ביותר עבור ילדים.

 

3. שימו לב כי הדגש הראשוני בשיעורי השחייה הוא על מיומנויות ההישרדות במים

לצערנו הרב אנחנו נתקלים בעשרות מקרים כל שנה של טביעה בקרב ילדים. בין אם מדובר בבריכה פרטית, בביקור בצימר או בחוף הים. על מנת להיות שקטים ובטוחים יותר כדאי לרשום את הילדים לחוגי שחייה ששמים דגש רב על הישרדות במים. כלומר, גם אם הילד לא יהיה שחיין אולימפי בשנותיו הראשונות הוא עדיין יוכל להתמודד עם נפילה פתאומית למים.

 

4. אל תתחייבו בטרם קופצים למים העמוקים

אף על פי שהורים מגיעים עם רצון רב לראות את ילדיהם מתנועעים כמו דג במים, גם לילדים רצונות משלהם, וכיוצא בזה גם התנגדויות. במרבית המקרים כבר במהלך השיעור הראשון נדע אם ילדינו יגלה חיבה לשיעורי השחייה ולכן נפנה למקום שמציע שיעור ראשון ללא התחייבות, מן הטעם הפשוט שנרצה לראות איך זה מתקדם.

 

5. התמדה היא מילת המפתח

 אין ספק כי רצף והמשכיות הם הגורמים המובילים לכך שהילד שלכם ילמד לשחות. לימודי שחייה לילדים מעבר למטרתם הישירה, ללמד את הילד לשחות, מחזקים תכונות אופי חיוביות של הילד ואת תחושת המסוגלות שלו. הפרדוקס הוא שנדרש גם מההורים וגם מהילדים לשאוף לרצף בפעילות הגופנית על מנת להגיע לזמן בו הילד יקצור את פירות ההתמדה.

 

6. רשמו את הילד לשיעורי שחייה המתאימים לו

ישנה נטייה לרשום את הילדים לחוג הקרוב ביותר לבית או לזה המציע את השעות הנוחות ביותר ולאו דווקא את זה המציע את התוכן האיכותי והמתאים ביותר לילד. יהיו ילדים שיזדקקו לשיעורי שחייה פרטיים, בעוד אחרים יפרחו דווקא במסגרת זוגית או קבוצתית. לפיכך, יש להתאים את שיעורי השחייה לילד ולא להפך. ישנם בתי ספר לשחייה המציעים מסגרות שונות. כדאי לערוך סקר שוק ולבדוק מהי ההצעה הטובה ביותר עבור הילד וצרכיו. מבדק מקצועי בבית ספר לשחייה מוסמך עם ניסיון רב ייספק את המענה הנדרש.

 

7. הגיעו בנחת וברוגע – זה משפיע על הילד

מירוץ החיים משפיע על כולם, ואנו ממהרים לזוז ממקום למקום על מנת להספיק את כל רשימת המשימות ההולכת ומתעצמת. כמובן שגם הילד מושפע מכך וכפועל יוצא הוא עתיד להביע את לחץ ההורים בעצמו, בשיעור כמובן. אנחנו נוטים לפספס את המסרים הסמויים שאנחנו מעבירים לילדינו, ואת הדרך בה המסרים הללו באים לידי ביטוי. לכן, הגיעו בנחת עם הילד, תקחו לעצמכם ולו זמן התארגנות של 20-30 דקות לפני השיעור ותנו לו את התחושה הנינוחה ביותר.

 

8. ילדים שוחים על קיבה מלאה, לא מדי!

בהמשך לסעיף הקודם אז גם כאן ישנה התייחסות למצב הגופני והמנטלי איתו מגיע הילד. כאשר הילד מגיע רעב אז הוא יתקשה להתרכז במשימות. לכן, מומלץ לאכול בין 60-90 דקות לפני האימון וכך לא יגלה הילד רעב בזמן השחייה. כמו כן, ארוחה הסמוכה מדי לשיעור השחייה עתידה לגרום לתחושת כבדות ועייפות.

 

9. בחרו את הציוד המתאים ביותר עבור הילדים, זה יכול להועיל גם בעידודם לקחת חלק בשיעורי השחייה

כדאי מאוד לבחור לילדים ציוד מתאים לשיעורי השחייה, ואם אפשר שהם יקחו חלק בתהליך הבחירה. משקפת איכותית, המתאימה בדיוק למידותיו של הילד תאפשר לו לחוש בנוח במהלך הפעילות במים ותמנע ממים להיכנס לו לעיניים. רצוי לרכוש משקפת "אנטי פוג", המסייעת במניעת אדים. בנוגע לבגדי ים, מומלץ לרכוש בגד ים צמוד ואלסטי, כזה שיאפשר לילדים להניע את הגפיים בקלות. כאשר הילדים לוקחים חלק פעיל בבחירת הציוד אז עולה רמת המוטיבציה שלהם והנכונות לקפוץ למים.
לעזור לילדים להיכנס למים

איך לעזור לילדים לקפוץ למים העמוקים???

 

 

 

 

שחייה ילדים מגיל 3

שחיית ילדים מגיל 3 ואילך

 

 

 

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי