עמוד הבית / התועלות של חוג שחייה לילדים בתקופת בית הספר

התועלות של חוג שחייה לילדים בתקופת בית הספר

עם תחילת שנת הלימודים מתלבטים הורים וילדים כאחד בדבר חוגים מומלצים לילד. ישנם את החוגים המוכרים כגון כדורגל, כדורסל, טניס, אומנויות לחימה וכמובן שיעורי נגינה, אך האם חשבתם על חוג שחייה לילדים?

ההורים רוצים חוג שיפתח את כישוריו החברתיים של הילד, יתרום להתפתחותו הגופנית, יאפשר לו מנוחה מתודית מהפעילות הלימודית הנמרצת וכמובן יגרום לו להנאה. והילד אתם שואלים? הוא רוצה להנות, לבלות עם חבריו, לחזק את תחושת המסוגלות ולצלוח אתגרים. אז אם אתם רוצים למצוא את כל היתרונות בחוג אחד, כדאי שתקראו על חוג שחייה לילדים. את הממצאים השונים של המחקרים, את חוות הדעת של המדריכים וכמובן את מוצא פיו של הילד.

חוג שחייה לילדים

הילד מסיים את יום הלימודים, שב הביתה, פותר את שיעורי הבית שלו, נח מעט ומחפש פעילות להפגת השיעמום וכמובן לבלות זמן שיסב לו הנאה ואושר.

חוג שחייה לילדים הוא הבילוי האולטימטיבי, עבור הילד ועבור השקט של הוריו. בשורות הבאות תקראו את המובן מאליו, את כל היתרונות הטמונים בחוג השחייה, אך נעלמים מהעיניים שלנו.

1. חיזוק שרירים חיוניים להתפתחות הגופנית ושיפור יציבות מפרקית

ילדים בגילאי 6-7 נמצאים בשלבי התפתחות גופנית מתקדמים ורבים מהם נאלצים להתמודד עם חגורת כתפיים חלשה, סרבול מוטורי המתבטא בקוארדינציה לקויה, בעיות יציבה וסיבולת לא מפותחת.

חוג שחייה הוא אחד מהפעילויות הגופניות היותר משמעותיות לשיפור ההתפתחות הגופנית. העבודה הגופנית דורשת מאמץ גופני השונה מרב סוגי הספורט השונים. שחייה משפרת תפקודי נשימה, הילד לומד לנשום באופן יעיל יותר. בשחייה משתפרות יכולות התיאום בין הגפיים, הילד משלב תנועות ידיים ורגליים תוך כדי שיפור מיומנויות השחייה שלו. חגורת הכתפיים לוקחת חלק פעיל בכל תנועות הידיים של הילד מתחת ומעל המים, ההתנגדות של המים תורמת רבות לחיזוק קומפלקס הכתף, שרירי גו עליון וגפיים עליונות.

2. רכישת מיומנויות חדשות וחיוניות להמשך הדרך

חוג שחייה לילדים מסייע רבות לשיפור מיומנויות השחייה של הילד. הילד לומד סגנונות שחייה חדשים, משפר את יכולותיו והישגיו האישיים ומסגל לעצמו מיומנויות חיוניות שישמשו אותו בעתיד. כמו כן, ישנם חוגי שחייה לילדים השמים דגש רב על כישורי ההישרדות שלהם במים. אנחנו שומעים לא מעט על טרגדיות בהן היו מעורבים ילדים שטבעו בבריכות שחייה ורוצים להימנע מכך ולהכין אותם לכל אתגר שנקרה בדרכם.

כאשר לומדים את הבסיס לשחייה באופן מקצועי ותחת הדרכה של מדריכים מיומנים ומנוסים אז הבסיס האיתן יתרום רבות לילדים וילווה אותם לאורך כל חייהם. שחייה היא כמו רכיבה על אופניים, ברגע שזה נקלט אצלך זה ישאר איתך לעד, ולכן רכישת המיומנויות הבסיסיות כבר מגיל צעיר היא קריטית וחיונית להמשך פעילות גופנית נכונה ובריאה עבור הילדים.

3. ניקוי ראש חיובי

כולנו צריכים לנקות את הראש ממטלות היומיום וכך גם ילדינו. הם מבלים זמן רב על ספסל הלימודים (שבינתיים הפך לכיסא עליו הם מבלים שעות רבים) וזקוקים להסחת דעת חיובית. מה טוב יותר ונכון יותר עבורם מאשר חוג שחייה המשלב הנאה רבה, פעילות בטוחה תחת המים וכמובן בריאה ושונה כל-כך מכל מה שהם עושים במהלך יומם.

במקום להיות במנח של ישיבה מוצאים עצמם הילדים בתנוחות שונות שמסייעות לשמירה על עמוד השדרה תוך כדי ביצוע פעילויות מהנות ומאתגרות שמשכיחות מהם את המבחן הבא ומפחיתות לחץ מנטלי איתו הילדים מתמודדים. חוגי שחייה לילדים מערבים משחקים, אתגרים אישיים וקבוצתיים והרבה מים (ילדים מתים על זה).

4. התמודדות עם קשיים ואתגרים

ילדינו יאלצו להתמודד עם לא מעט אתגרים בחייהם ועלינו להכין אותם לכך, בצורה הטובה והנכונה ביותר. קפיצה למים עמוקים מדי עלולה להיות קשה מדי עבורם ולכן דרושה עבודה הדרגתית החושפת אותם לאתגרים ומאפשרת להם לחזק את תחושת המסוגלות ולשפר באופן ניכר את חוויות ההצלחה שלהם.

במהלך השיעורים הנערכים בחוג השחייה ניתנים יעדים אישיים לילד, לפי קצב ההתקדמות האישי שלו. המדריכים נותנים דגש רב ומסייעים לילד לעמוד ביעדים ועל ידי כך להבין כי הינו מסוגל להתמודד עם אתגרים שונים.

5. שיפור מיומנויות חברתיות ותקשורת בין אישית משופרת

חוג שחייה לילדים המשלב משחקים קבוצתיים תורם לחוויה חיובית של הילד ומסייע רבות לשיפור המיומנויות החברתיות של הילד. לאורך כל מהלך החוג ניתנים לילדים יעדים קבוצתיים ודגשים לשיפור התקשורת הבין אישית, כאשר הדגש הוא על התקשורת ולאו דווקא על התוצאות. מניסיוננו הרב, בבית הספר לשחייה לילדים "בועות" בתל אביב, שיטת עבודה זו תורמת רבות לחיזוק המיומנויות הבין אישיות של הילדים ומתפתחות חברויות רבות בין הילדים.

 

חוגי שחייה לילדים בקצב שלהם

חוג השחייה שלנו לילדים מתקיים בתל אביב, פעם או פעמיים בשבוע.

חוגי השחייה נפתחים במהלך החודשים ספטמבר ואוקטובר, במקביל לפתיחת שנת הלימודים.

אורכו של כל שיעור בחוג השחייה הינו 45 דקות. כל שיעור מביא איתו דגשים חדשים ושונים של הילד, במהלכו נחשף הילד לתכנית אימון מקורית, מגוונת ומועילה.

חוג השחייה שם דגש רב על פיתוח טכניקות אימון חדשניות מדי עונה, וזאת על מנת שילדים מכל הגילאים ומכל רמות השחייה יגיעו וימצאו שיעורים המתאימים להם, ומאפשרים להם לבוא לידי ביטוי, להגיע להישגים משמעותיים ולהנות מכל רגע.
חוג שחייה ילדים בתל אביב

 

חוג שחייה לילדים

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי