עמוד הבית / חוג שחייה לילדים בהקדם האפשרי

חוג שחייה לילדים בהקדם האפשרי

הורים רבים מחפשים חוג שחייה לילידם בקיץ החמים, האם זה נכון?
מה היתרונות בשיעורי שחייה המתחילים עוד בטרם חופשת הקיץ הגדולה?

מתי לרשום את הילד לחוג שחייה? שאלה שאנחנו נשאלים רבות בבית הספר לשחייה – "בועות" בתל אביב. ההמלצה שלנו היא לרשום את הילדים מוקדם ככל הניתן (בהגיעם לגיל שלוש כמובן), ולהגיע איתם לשיעורי שחייה עוד לפני החודשים יולי ואוגוסט. הנה לכם 4 סיבות מדוע לרשום את הילדים כבר היום:

חוג שחייה לילדים לפני חודשי הקיץ

1. בעיצומו של הקיץ, רוב הבריכות יהיו מלאות באדם. כך שגם אם הילד למד שחייה וקלט את התנועות באופן יסודי ומעמיק, הוא עדיין יצטרך לתרגל זאת הלוך ושוב, ויהיה לו קשה מאוד לעשות זאת בבריכה מלאת אדם. יתרה מכך, כאשר ישנם המוני אנשים במים קשה מאוד להשגיח על הילד (בשלבי לימוד כדאי שתהיה השגחה צמודה של מבוגר), קשה יותר להעביר הוראות וביקורת בונה. לכן, ההמלצה היא להתחיל ללמד ילדים שחייה מוקדם ככל הניתן ולא לחכות לקיץ. אל הבריכה כדאי להיכנס כשיש לילד מקום ומרחב לגלות עצמאות.

2. אל חודשי הקיץ תעדיפו שהילד שלכם יגיע עם ביטחון במים ויאפשר לכם להיות שקטים בהזמינכם צימר או בית מלון עם בריכה. לצערנו, אנו שומעים לא מעט על ילדים שטבעו בבריכות ביתיות, צימרים וכד'. כל הורה מודאג מאוד לבריאותו של ילדו, ועל אחת כמה וכמה כאשר הילד רוצה ללכת עם חברים לבריכה. לכן, כאשר תגיע העת, וחודשי הקיץ יזמנו את הילדים להגיע לבריכה, אז על הילד להיות בעל היכולת לשרוד במים ולהימנע מטביעה, ועל ההורים להיות בטוחים ביכולתו של ילדם להסתדר במים ולגלות עצמאות.

3. למנוע מהילד תחושת בושה וחוסר ביטחון בשל חוסר יכולתו לשחות ללא מצופים. תחשבו רגע על הסיטואציה שילדכם הוא היחיד שעדיין נזקק למצופים, וכל שאר חבריו כדגים במים.. סיטואציה לא נוחה ולא נעימה לילד, שלרוב יחוש בושה ותחושת אי נוחות. לפיכך, רושמים את הילד לחוג שחייה עוד בטרם מגיעה חופשת הקיץ ומבטיחים שלחופש הגדול הוא יגיע ללא מצופים. אם גם אתם רוצים את הילד שלכם בטוח, גאה ונינוח, אז כדאי לרשום אותו לחוגי השחייה עוד בחודשי מאי-אפריל-יוני. ויהיה מי שיגדיל ראש ויעשה זאת עוד בחודשי החורף או הסתיו, וזה מן הסתם רעיון מצוין.

4. להרגיל את הילד לסביבה מימית בייחוד בחודשי החורף עתיד לחזק לו את המערכת החיסונית. מדובר על דרך טבעית ויעילה לחיזוק מערכת החיסון. ככלל, עדיף להתמיד בפעילות גופנית לאורך כל חודשי השנה ולא להשתתף בה לסירוגין. אך אם מדובר על הזמן בו תקפצו לבריכה לראשונה, אז לחודשים הפחות חמימים יש גם יתרון קל. מחקרים שבדקו שכיחות דלקות אוזניים בקרב ילדים מצאו כי הסיכון לפתח אחת כזו נמוכה בכ-50% אצל ילדים שלקחו חלק בפעילות גופנית במים. יתרה מכך, מחקרים רבים מצודדים בשחייה בחודשים הקרירים בטענה כי היא מפחיתה את הסיכון לפתח חולי כללי בקרב ילדים, וכי אלו נטו להחסיר פחות ימי לימודים עקב חום ותסמיני שפעת ממקביליהם שלא לקחו חלק באימוני שחייה.

 

אילו דגשים אנו שמים בחוג השחייה לילדים?

שיטת ה.י.ל.ה מסתמכת על שנים רבות של ניסיון ועבודה עם ילדים. במרוצת השנים למדנו כי ילדים הנהנים מהפעילות המימית יכולים להתגבר על פחדים ולגלות אהבה גדולה למים. את זה אנו משיגים באמצעות משחקים מהנים ומאתגרים המעניקים תחושת ביטחון רבה כבר מהשיעור הראשון. הדגשים שמביאה השיטה הם על מיומנויות שיאפשרו הישרדות במים: שליטה מלאה בתנועות, ציפה, נשימה נכונה ורגועה, ועוד כלים שיאפשרו לילד להתמודד עם המים בתחושת שליטה.

כאשר הילד מפתח את כישורי הישרדותו, הוא יגלה חוש התמצאות טוב יותר ויוכל ללמוד שחייה ולסגל לעצמו טכניקות שחייה נכונות ומורכבות.

איך מתחילים?

ההמלצה שלנו היא הגעה לשיעור ניסיון ללא התחייבות. אל השיעור מגיעים כאשר הצוות התומך (ההורים או המלווים) רגוע גם כן, ומשרה על הילד אווירה נינוחה שתאפשר לו לקפוץ למים בקלות.

צוות המדריכים שלנו המנוסה מאוד בעבודה עם ילדים יאפשר להם להרגיש בנוח אל מול הסביבה המימית (שלעיתים נתפסת מאיימת).

חשוב מאוד לומר כי הילדים אשר לקחו חלק בחוגי השחייה השונים שלנו הראו שיפור ניכר גם באספקטים נוספים בחייהם, ולא רק במיומנויות השחייה שלהם. הורים רבים מדווחים כי שיעורי השחייה הובילו לשיפור ניכר ברמת הקשב והריכוז של הילד, שיפור בקואורדינציה, חיזוק חגורת הכתפיים (שכל-כך חשובה בגיל זה), ואף התנהלות בין-אישית חיובית (שכן, אנו מעודדים יעדים קבוצתיים שמחזקים קשרים חברתיים ומיומנויות בין-אישיות).
חוג שחייה לילד

 

חוגי שחייה לילדים

 

קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! קבעו עכשיו שיעור ניסיון ללא התחייבות! מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדםלמידע וייעוץ מקצועי